55.00 €

Mikroskop Bresser Biotar CLS s rozsahom zväčšenia 300-1200x je jednoduchý presvetľovací mikroskop určený pre deti v ranom školskom veku.

Umožňuje prvé pohľady do štruktúr mikrosveta, ktoré sú skutočným dobrodružstvom pre každú zvedavú detskú dušu (napríklad pohľad na krídlo muchy, krídlo kobylky, štruktúru listu, vrstvy cibule a pod.).

Mikroskopom sa dajú pozorovať len priehľadné objekty - teda také, ktoré je možné umiestniť medzi podložné a krycie sklíčko. Nie je určený na pozorovanie nepriehľadných objektov (mince, kamene, apod.).

Všetky objektívové a okulárové šošovky sú vyrobené zo skla, nie z plastu!

Obraz je pri menších a stredných zväčšeniach ostrý a kontrastný, pri najväčších zväčšeniach je treba zaistiť čo najviac svetla a veľmi citlivo doostriť.

Pre lepší kontrast možno použiť vstavané farebné filtre, ktoré sa dajú meniť jednoduchým otočením kotúča pod mechanickou doskou.

Osvetlenie pomocou zabudovanej žiarovky ale aj využitím denného svetla (zrkadielko) - za dobrých svetelných podmienok umožňuje byť nezávislým od umelého osvetlenia.

Spolu s mikroskopom sa dodáva bohaté príslušenstvo (Petriho miska v detskom prevedeni, nádobky, skumavky, preparáty, lupa, krájač preparátov, skalpel, a monoho ďalších užitočných vecí). Kostra novej verzie je vyrobená z ľahkej zliatiny.  

Okulár / okuláre 40x

Osvetlenie žiarovka, denné svetlo (zrkadielko), vstavané farebné filtre

Zväčšenie 300x-1200x

Zväčšenie objektívov 7,5x / 15x / 30x

Zväčšenie okulárov 40x

Typ presvetľovací mikroskop  


Loading

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK A ZÍSKATE POUKÁŽKU NA 5% ZĽAVU